MiniSumo

MiniSumo je soutěžní kategorie malých autonomních robotů, tedy robotů, řízených jen svou vlastní inteligencí.Na rozdíl od jiných soutěží, ať už v jakémkoli oboru, zde nerozhodují reflexy či postřeh člověka, ale především um konstruktéra takového robota.

Úkolem robotů je v časovém limitu vytlačit protivníka z kruhové arény. Protože takového robota jde zkonstruovat a sestavit z běžně dostupných a poměrně levných součástí, není tento druh zábavy omezen jejich nedostupností.

Konstrukce robota pro kategorii MiniSumo může dobře posloužit k získání praktických zkušeností v mechanice, elektronice a v programování nenáročnou a zábavnou formou, a může být tedy dobrou motivací pro probuzení zájmu o tyto obory. Ale znalostí již dříve nabytých se naopak dá využít ke konstrukci špičkových MiniSumo robotů. Můžeme tedy konstatovat, že tento druh zábavy může oslovit každého robotika bez výjimky, od dětí až po profesionály ve shora zmíněných oborech.

Protože ale v dnešní době není snadné být odborníkem v několika oborech naráz, je možno si celé roboty nebo jejich součásti koupit a nezabývat se řešením problémů v oborech, ke kterým nemá konstruktér robota ten správný vztah.

Dobrý mechanik si může koupit elektronické díly včetně programového vybavení již zapracovaného v elektronice, dobrý elektronik mechanické části a programátor celý robot, který vybaví vlastním softwarem. Každý se tak může zabývat jen tou částí konstrukce, která ho nejvíce zajímá a baví.

Kompletní pravidla v PDF.