RoboOrienteering 2012 – Výsledky

V sobotu 2.6. proběhl 3. ročník soutěže RoboOrienteering 2012. Sešlo se několik známých i nových robotů, kteří měli za úkol projet zadanou tratí podle GPS souřadnic. Nyní se podíváme, jak celá soutěž dopadla.

Asi nejzajímavější na celé soutěži bylo zjišťovat, jakých úprav se dostalo starým známým robotům. Hlavními úpravami bylo přidání dalších senzorů, zvýšení výpočetního výkonu, ale u některých robotů i značnější zásah do konstrukce. Velice pěkně byl zpracován robot Robotického klubu z Mariánských lázní. Pozoruhodné byly jeho ultrazvukové dálkoměry s optickou indikací pomocí LED baru, a také spousta mikrokontrolérů Picaxe, které vykonávaly většinou jen jednu přesně danou úlohu. To je pro mikrokontroléry Picaxe právě ten nejvhodnější způsob nasazení.

Celkem se na soutěži sešlo 9 robotů z celé České republiky. K tomu samozřejmě pár bezva robotiků a vydařené počasí. Atmosféra byla tím pádem velice pohodová a na celém závodišti panovala veselá výměna informací a zkušeností, přesně tak, jak to má být.

Celkovou atmosféru ze závodů si můžete prohlédnout na fotkách u nás v galerii nebo na stránce soutěže.

Jak dopadli jednotliví roboti naleznete ve výsledkové listině.