Blockly pro PICAXE…

… je bezplatný vizuální programovací nástroj (prostředí), pomocí kterého lze vytvářet programy pro tento mikrokontrolér. Program lze rychle napsat skládáním jednotlivých barevných bloků na sebe. Tento jednoduchý klikací nástroj umožní studentům rychle vytvořit řídící sekvence příkazů pro úlohy ze života.

Blockly může běžet ve webovém prohlížeči na téměř jakémkoliv zařízení, které má připojení na internet. Bez internetového připojení lze použít verzi vestavěnou v Picaxe editoru anebo samostatnou aplikaci pro Chrome.

Kterou verzi Blockly použít ukazuje následující tabulka:

OS

Cloud/Web

Chrome App

PE6

Windows

Mac

Linux

Chromebook

iOS

Android

Textový editor

Blockly obsahujé také textový editor, programy tak lze automaticky konvertovat do Picaxe Basicu nebo do javascriptu. Textový editor umožňuje též vyvíjet programy klasickým způsobem v Basicu. Tímto způsobem lze programovat v Basicu i na moderních okleštěných nesmyslech, jako jsou Chromebooky.

Simulátor

V prostředí textového editoru může Blockly plně využívat integrovaného simulátoru. Pro web a samostatnou aplikaci je k dispozici zjednodušený simulátor založený na javascriptu.

Nahrávání programu do mikrokontroléru

Vytvořený program může být přímo nahrán do Picaxe z prostředí programovacího editoru nebo ze stamostatné aplikace. Z webového prostředí je třeba použít samostatnou (též bezplatnou) aplikaci, neboť webový prohlížeč nemůže používat USB port přímo.

Domovská stránka programu