Drobnicky

Drobničky 005 – Přijela tetička z číny …

A přivezla mi očko 1/4″ UNC


Ano, tohle vyřízne ten neblahý závit pro foťáky do čehokoli o průměru 6.3mm, například klasického šroubu M8 (kdyz se konec opilníkuje, že nejsou vidět závity, tak je to přesne ta velikost, ze které se to má řezat a normální matka M8 přez to projde, aniž by se toho dotkla).

Konec diktatury fotošhopů, co si účtujou přes stovku za pidišroubek, kterým se to nechytí pořádně nikam, než do stativu za tisíce, teď si můžu přišroubovat foťák k libovolné konstrukci, kam vyříznu standardní M8 závit (nebo navařím M8 matku) pomoci normalního šroubu či závitové tyce.

(Jeden kratičký fotošroubek se prodává za stovku a víc, tady si jich očkem za stovku nařežu kolik chci na co chci a jak chci dlouhých).

Takže klidně na prkno, co chytím svorkou k židli, nebo na domácí konstrukci z jeklů, která to udrží na zdi nad středem pracovního stolu, nebo na robotka, nebo kamkoli jinam mě napadne …

Viva la Resistance, Viva la Conductance, Viva la Capacity !!!

PS: Teď mě někdo upozornil na český zdroj, který je ještě levnější. Teda, cena za dopravu (pokud si tam nezajdete pěšky) to zase spolehlivě obráti na poměr 2.36:1 pro číňany, ale třeba to váš oblíbený krám taky naskladní …

Poznámka redakce:

Závitová očka velikosti 3/8″ a 1/4″ jsou v Praze běžně k mání v prodejnách V.J.Rousek  a Narex. Věřím ale, že by je mělo vést každé slušnější železářství.