ROBOSOUTĚŽ 2011

ROBOSOUTĚŽ už zná své vítěze.

V pátek dne 9. 12. 2011 proběhne na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze finálové kolo ROBOSOUTĚŽE 2011. Je to již třetí ročník soutěže v konstruování robotů LEGO Mindstorms dle zadané úlohy. Akce je jen pro středoškolské studenty a uskuteční se od 15.00 hod. v Zengrově posluchárně (KN:E-107).

Soutěž je určena pro tříčlenné středoškolské týmy z České republiky. Úkolem každého týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak aby plnil zadanou soutěžní úlohu a to co možná nejlépe. Týmy změří své síly při společné soutěži sestrojených robotů dne 5.12.2011 a tři nejlepší týmy nyní budou soutěžit ve finálovém kole v rámci předmětu předmětu A3B99RO Roboti, které se uskuteční 9.12.2011.

V letošním roce studenti řeší úlohu „Balancování s míčkem“. Jejím úkolem je sestavit a naprogramovat robota s plošinkou tak, aby samostatně a bez jakékoli další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, Bluetooth či jiných komunikačních kanálů není dovoleno) převezl co nejrychleji tam a zpět po nerovné dráze míček, umístěný na plošince. Míček přitom nesmí z plošinky spadnout ani se dotknout jiné části robota.

Další informace a reportáže z minulých ročníků soutěže najdete níže:

Stránky soutěže

Novinky a reportáže