Manifest

Jsme mírně organizovaný spolek přátel, kteří našli zalíbení v robotice, ale nejen v ní! Zajímá nás i široké spektrum více či méně příbuzných oborů, programováním a elektronikou počínaje, přes strojírenství až po matematiku. Nepohrdneme ani robotikou v umění či umělecky založenými roboty. Baví nás zkoušet nové věci, konstruovat rozličné stroje či zařízení a používat i trochu extravagantní postupy. Pochopitelně se nezříkáme ani slepých uliček a úkroků stranou. Jinak bychom mohli jen stěží alespoň občas citovat výrok klasika „tudy ne“.

Nejsme uzavřená společnost. Rádi se naučíme něco nového, stejně jako můžeme naučit něco nového my vás. Navíc roboti v našem podání nejsou jen o drátech a iteračních cyklech.

Před nedávnem hibernoval doposud jediný česko-slovenský časopis o robotice – Robot Revue. Dokud ještě vycházel, snažili jsme se ho různými způsoby podporovat. Mnoha lidem tento časopis umožnil ochutnat robotiku vůbec poprvé a i proto si myslíme, že by bylo škoda, kdyby tím vše skončilo.

Rozhodli jsme se proto vytvořit tento web. Nečekejte, že vás bezbolestně provedeme přes všechny překážky, na které během poznávaní robotiky narazíte. Krom toho, že to není možné, není to ani naším záměrem. Chceme vám ale nabídnout pevný bod, od kterého se můžete v začátcích odrazit. Chceme vám také nabídnout inspiraci k vlastním pokusům a konstrukcím a zároveň možnost představit výsledky svého snažení ostatním.

Pokud máte chuť přidat se k nám, budete srdečně vítáni. Kontakt naleznete zde.

Držte nám palce a nenechte nás v tom!

Tým RoboDoupěte