Program Robot Control

Robot Control je jednoduchý program pro chytré telefony s operačním systémem Android určený k ovládání malých robotů prostřednictvím Bluetooth.

Program Robot Control (vývoj: Wise Owl Apps, LLC) najdeme mezi aplikacemi na https://play.google.com/store , je dostupný zdarma. Po spuštění zobrazí na displeji celkem deset tlačítek, z toho šest je určeno pro směry pohybu, jedno pro zastavení a tři funkční tlačítka pro doplňkové funkce. Jediná možnost, kteru nabízí menu, je ruční zadání adresy BT ovládaného zařízení.

snimek

Kódy přiřazené jednotlivým tlačítkům jsou pevně dané. Při trvalém držení tlačítka se kód vysílá opakovaně přibližně 20x za sekundu.

vpřed         48 ($30, znak "0")
vzad          49 ($31, znak "1")
točit vlevo      50 ($32, znak "2")
točit vpravo      51 ($33, znak "3")
obrat vlevo      52 ($34, znak "4")
obrat vpravo      53 ($35, znak "5")
stop          54 ($36, znak "6")
F1           55 ($37, znak "7")
F2            56 ($38, znak "8")
F3           57 ($39, znak "9")

Pevně dané kódy jsou zjevnou nevýhodou, přizpůsobit se musí ovládané zařízení. V porovnání s programem Robot Bluetooth Control popsaným na Robodoupěti před časem chybí možnosti nastavení včetně pojmenování tlačítek, program je mnohem jednodušší . Nicméně má oproti němu také jednu výhodu, funguje totiž dobře především na starších telefonech (respektive starších verzích Androidu), na které se Robot Bluetooth Control nemůže naistalovat. A to je přesně ten důvod, kvůli kterému má smysl se s tako jednoduchým programem zabývat. Na nových verzích Androidu může být podle zkušeností program Robot Control nestabilní.

unnamed