Většina mikro- a nanoserv má podobně jako větší serva výstup na otočnou páku nebo kotouč. V tomto směru je typ VS-19 neobvyklý, výstupní páka s podélně vyvrtaným otvorem o průměru 0,6 mm se pohybuje v přímé drážce a její poloha je přímo úměrná šířce budicího pulzu.
Podle údajů výrobce má servo hmotnost 3,7 g, rozměry jsou uvedeny na nákresu. Servo je určeno pro napájení jmenovitým napětím 3,7 V, napájení 5,0 V vydrží, nicméně optimální zdroj pro něj je jeden článek Li-pol. Při povoleném rozsahu šířky vstupních pulzů 0,8 – 2,2 ms by mělo servo vyvinout sílu až 0,6 N a rychlost bez zátěže 12 mm/s, spotřeba by se měla pohybovat kolem 150 mA při pohybu a 450 mA při zablokování. Životnost potenciometru podle parametrů přesahuje půl milionu cyklů.
Servo lze rozebrat povolením tří šroubů. Šroub na boku uvolňuje kryt převodovky a jeho správné dotažení je kritické, při malém jsou v převodovce vůle a může se i rozložit, při velkém převodovka výrazně drhne. Dráha potenciometru je těsně pod výstupní pákou a pohybovým šroubem, není nijak chráněna proti prachu. Má-li mít servo předpokládanou životnost, musí pracovat v čistém prostředí. Na rozšířený rozsah ovládacích pulzů není možné spoléhat, zkoušený vzorek zvládal pulzy 0,74 – 2,05 ms, to odpovídalo 14 mm posuvu páky. Při přejezdech servozesilovač ubírá výkon už před dosažením požadované polohy, páka určitě nekmitá, má naopak viditelnou tendenci ke konci pohybu zpomalit a zastavit předčasně. Převod serva zvládne kratší zablokování výstupu bez poškození.
Hlavní výhody serva Vigor VS-19 jsou lineární výstup, ploché pouzdro (7,3 mm) a relativně nízká cena, nevýhodou je snadný průnik nečistot do mechanizmu i na odporovou dráhu a v důsledku toho omezení životnosti.